Üzleti feltételek (ÁSZF)

Általános Szerződési Feltételek

  1. Alapvető rendelkezések
  1. A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: „Általános Szerződési Feltételek”) a Polgári Törvénykönyvről szóló 89/2012. sz. törvény (a továbbiakban: „Polgári Törvénykönyv”) 1751. és azt követő szakaszai alapján kerülnek kiadásra.
  • HKF s.r.o.
  • Cégjegyzékszám: 09692975
  • székhely: Uhy 129, Uhy, 273 24
  • kapcsolattartási adatok: Jessica Kopytova
  • e-mail: info@pyromaster.hu
  • telefon: +420 725 705 710
  • web: www.pyromaster.hu

(tovább a szövegben, mint „Eladó”)

  1. Jelen Általános Szerződési Feltételek szabályozzák az Eladó és az üzleti tevékenységén kívül fogyasztóként vagy üzleti tevékenységén belül adásvételi szerződést kötő természetes személy (a továbbiakban: Eladó) kölcsönös jogait és kötelezettségeit (továbbiakban: „Vevő”) a www.pyromaster.hu címen elérhető weboldalon található webes felületen (a továbbiakban: „Webáruház”) keresztül.
  2. Az üzleti feltételek rendelkezései az adásvételi szerződés elválaszthatatlan részét képezik. Az adásvételi szerződésben eltérő megállapodások előnyt élveznek a kereskedelmi feltételek rendelkezéseivel szemben.
  3. Ezek az Általános szerződési feltételek és az adásvételi szerződés cseh nyelven kerül megkötésre.

 

  1. A termékekkel és az árakkal kapcsolatos információk
  1. A termékekre vonatkozó információk, beleértve az egyes termékek árait és főbb jellemzőit, az online áruház katalógusában találhatók. A termékek árai tartalmazzák az ÁFA-t, minden kapcsolódó díjat és az áruk visszaküldésének költségeit, ha azok jellegüknél fogva nem küldhetők vissza a szokásos postai úton. A termékek árai ab webáruházban való megjelenés idejére maradnak érvényben. Ez a rendelkezés nem zárja ki az egyénileg megállapított feltételekkel kötött adásvételi szerződés megkötését.
  2. A webáruház katalógusának felületén elhelyezett valamennyi árubemutatás tájékoztató jellegű, és az eladó nem köteles adásvételi szerződést kötni erre az adott árura vonatkozóan.
  3. A webáruház webes felülete információt tartalmaz az áru csomagolásával és kézbesítésével kapcsolatos költségekről is. A webáruház felületén feltüntetett, az áru csomagolásával és leszállításával kapcsolatos költségek csak azokban az esetekben érvényesek, ha az áru Magyarország területén belül kerül kézbesítésre.
  4. A termék vételárára vonatkozó kedvezmények nem kombinálhatók egymással, kivéve, ha az eladó és a vevő másként állapodik meg.

 

III. Rendelés és az adásvételi szerződés megkötése

  1. Az adásvételi szerződés megkötésével kapcsolatban a Vevőnél a távoli kommunikációs eszközök használata során felmerülő költségeket (internetkapcsolat költségei, telefonhívások költségei) a Vevő saját maga viseli. Ezek a költségek nem különböznek az alapdíjtól.
  2. A Vevő a terméket a következő módon rendeli meg:
  • a vásárlói fiókján keresztül, ha korábban regisztrált a webáruházban,
  • a rendelési formanyomtatvány kitöltésével regisztráció nélkül.  
  1. A megrendelés leadásakor a Vevő kiválasztja a terméket, a tételek számát, a fizetési és szállítási módot.
  2. A megrendelés elküldése előtt a Vevőnek lehetősége van ellenőrizni és módosítani a megrendelésben megadott adatokat. A Vevő a megrendelést „A megrendelés elküldése” gombra kattintva küldi el az Eladónak. A megrendelésben megadott adatokat az eladó helyesnek tekinti. A megrendelés érvényességének feltétele a megrendelőlapon szereplő összes kötelező adat kitöltése, valamint a Vevő megerősítése, hogy elolvasta ezeket a feltételeket.
  3. Az Eladó a megrendelés kézhezvételét követően azonnal visszaigazolást küld a Vevőnek a megrendelés kézhezvételéről a Vevő által a megrendeléskor megadott e-mail címre. Ez a megerősítés a szerződés megkötését jelenti. A visszaigazolás melléklete az Eladó aktuális ÁSZF. Az adásvételi szerződés azáltal van megkötve, hogy az Eladó a Vevő e-mail címére elküldi a megrendelés visszaigazolását.
  4. Abban az esetben, ha a megrendelésben megadott bármelyik követelmény nem teljesíthető, az eladó a megadott e-mail címre módosított ajánlatot küld a vevőnek. A módosított ajánlatot az adásvételi szerződés új ajánlatának kell tekinteni, és az adásvételi szerződés ebben az esetben azzal jön létre, hogy a Vevő megerősíti az ajánlat elfogadását az Eladónak a jelen Általános Szerződési Feltételekben megadott e-mail címére.
  5. Az Eladó által elfogadott valamennyi megrendelés kötelező érvényű. A Vevő a megrendelést mindaddig visszavonhatja, amíg a Vevő nem kap értesítést arról, hogy az Eladó elfogadta a megrendelést. A Vevő a megrendelést az Eladó jelen Általános Szerződési Feltételekben megadott telefonszámán vagy e-mail címén mondhatja le.
  6. Abban az esetben, ha az Eladó nyilvánvaló technikai hibát követ el az áruk árának az online áruházban vagy a rendelési folyamat során történő feltüntetésekor, az Eladó nem köteles az árut a Vevőnek ezen a nyilvánvalóan hibás áron szállítani, még akkor sem, ha a Vevőnek a jelen Általános Szerződési Feltételeknek megfelelően automatikus visszaigazolást küldött a megrendelés elfogadásáról. Az Eladó indokolatlan késedelem nélkül tájékoztatja a Vevőt a hibáról, és módosított ajánlatot küld a Vevő e-mail címére. A módosított ajánlatot az adásvételi szerződés új ajánlatának kell tekinteni, és az adásvételi szerződés ebben az esetben a Vevő által az Eladó e-mail címére küldött elfogadás megerősítésével jön létre.

 

  1. Vásárlói fiók
  1. A webáruházban történt regisztráció alapján a vevő hozzáférhet a vásárlói fiókjához. A Vevő a saját vásárlói fiókjából rendelheti meg a termékeket. A Vevő regisztráció nélkül is vásárolhat.
  2. A vásárlói fiók regisztrációjakor valamint a rendelés létrehozásakor a Vevő helyes és a valóságnak megfelelő adatokat kell, hogy megadjon. A vásárlói fiók adatait a Vevő az adatok megváltozásakor aktualizálnia kell. A Vevő által megadott vásárlói fiókban lévő adatokat illetve a termék vásárlásakor megadott adatokat az Eladó helytállónak tekinti.
  3. Belépés a vásárlói fiókba felhasználói névvel és jelszóval van biztosítva. A Vevő köteles a vásárló fiók eléréséhez szükséges információkkal kapcsolatos titoktartást megőrizni. Az Eladó semmilyen felelősséget nem vállal a vásárlói fiók harmadik fél általi használata esetében.
  4. A Vevő nem jogosult harmadik fél számára engedélyezni a vásárlói fiók használatát.
  5. Az Eladó törölheti a vásárlói fiókot, különösen abban az esetben, ha a Vevő a vásárlói fiókját hosszabb ideig, nem használja, vagy abban az esetben, ha a Vevő megsérti az adásvételi szerződés kötelezettségeit (beleértve az Általános szerződési feltételeket is).
  6. A Vevő tudomásul veszi, hogy a vásárlói fióknak nem kell

    mindenkor elérhető lenni, különös tekintettel a felhasználó hardver és a szoftver szükséges karbantartására, vagy a harmadik fél hardverének és szoftverének karbantartása miatt.

 

  1. Fizetési feltételek és a termékek szállítása
  1. A termék vételára és a szállításával kapcsolatos esetleges szállítási költségeket a Vevő a következő módon fizetheti ki:
  • banki átutalással az eladó FIO Bank, bankban vezetett 2402987265 /2010 számú bankszámlájára,
  • bankkártyás fizetéssel a Barion fizetési kapun keresztül
  • készpénzzel a termék kézbesítésekor,
  • készpénzzel személyes átvétel esetében (nem elérhető opció), 
  1. A vételárral együtt Vevő köteles megfizetni az Eladónak a termék csomagolási és szállítási költségeit a szerződésben megállapodott mértékig. Kifejezetten eltérő rendelkezés hiányában, a továbbiakban érvényes, hogy a vételár részét képezik a termék csomagolásával és szállításával kapcsolatos költségek is.
  2. A készpénzes fizetés esetén a termék vételára annak átvételekor esedékes árnak felel meg. A nem készpénzes fizetési mód esetében a vételár az adásvételi szerződés megkötésétől 7 napig érvényes.
  3. Fizetési kapun keresztül történő fizetés esetén a Vevőnek követnie kell az adott elektronikus fizetési szolgáltató utasításait.

A webáruházunk számára az online fizetést a Barion fizetési kapu biztosítja.

    1. Banki átutalás esetén a Vevő vételár kifizetési kötelezettsége a megfelelő összeg Eladó bankszámláján történő jóváíráskor minősül teljesítettnek.
    2. Az Eladó a Vevőtől nem igényel előleget vagy ehhez hasonló jellegű egyéb kifizetéseket. A vételárnak az áru szállítása előtti kifizetése nem minősül előlegnek.
    3. AZ értékesítés bizonyítékáról szóló törvény szerint az Eladó számlát köteles kiállítani. Egy időben ezzel, köteles a kapott bevételt online regisztrálni az adóigazgatóságnál; műszaki hiba esetén, legkésőbb 48 órán belül.
    4. A termék a Vevőnek a következő módon kerül kiszállításra:
    • a megrendelésben megadott szállítási címre
    • a Vevő által választott csomag átadó ponton keresztül
    • személyesen az Eladó üzletében (Magyarország esetében nem elérhető)
    1. A szállítási mód kiválasztása a megrendelés létrehozásakor történik.
    2. Az áru szállítási költségét a szállítás módjától és az áru átvételétől függően a vevő megrendelésében és az eladó által a megrendelés visszaigazolásában határozzák meg. Abban az esetben, ha a szállítási mód a Vevő külön kérése szerint van egyeztetve, akkor a Vevő viseli a kockázatot és a szállítási móddal kapcsolatos többlet költségeket.
    3. Ha az Eladó az adásvételi szerződés értelmében a terméket a Vevő által a megrendelésben megjelölt helyre köteles leszállítani, a Vevő köteles a terméket a szállításkor átvenni. Ha a Vevő részéről felmerülő okok miatt az árut ismét kézbesíteni kell, vagy a megrendelésben eltérő módon kell kézbesíteni, a Vevő köteles az újbóli termékkézbesítéssel kapcsolatos költségek megfizetésére, illetve a kézbesítési móddal kapcsolatos költségek rendezésére.
    4. A termék átvételekor a szállítótól a Vevő köteles ellenőrizni a termék csomagolásának sértetlenségét, és ha sérülést észlel, ezt azonnal köteles jelezni a szállítónak. Ha a csomagoláson a csomagolásba történő jogosulatlan hozzáférés nyomai fedezhetők fel,a Vevő nem köteles átvenni szállítótól a küldeményt.
    5. Az Eladó a Vevőnek számlát állít ki. A számla a Vevő e-mail címére van elküldve, vagy a csomagban található.
    6. A Vevő az áru tulajdonjogát az áru teljes vételárának kifizetésével szerzi meg, beleértve a szállítási költségeket is, az áru átvételét megelőzően. Az áru véletlen megsemmisüléséért, sérüléséért vagy elvesztéséért való felelősség az áru átvételének pillanatában vagy abban a pillanatban száll át a Vevőre, amikor a Vevő köteles volt az árut átvenni, de ezt az adásvételi szerződés megsértésével elmulasztotta.

     

    1. Elállás az adásvételi szerződéstől
    1. Annak a Vevőnek, aki az üzleti tevékenységén kívül, fogyasztóként kötött adásvételi szerződést, joga van elállni az adásvételi szerződéstől.
    2. Az adásvételi szerződéstől való elállás határideje 14 nap,
    • amely a termék kézbesítés napjától számítódik,
    • az utolsó szállítás átvételének időpontjától, ha a szerződés tárgya többféle árutípus vagy több rész leszállítása
    • az első szállítás átvételének időpontjától, ha a szerződés tárgya rendszeresen ismétlődő áruszállítás.
    1. A Vevő többek között nem állhat el az adásvételi szerződéstől:
    • szolgáltatás nyújtás esetében, ha azt a Vevő előzetes kifejezett hozzájárulásával az elállási határidő lejárta előtt teljesítették, és az Eladó a szerződés megkötése előtt tájékoztatta a Vevőt arról, hogy ebben az esetben nincs joga elállni a szerződéstől,
    • olyan termékek szállítása vagy szolgáltatások nyújtása esetében, amelyek ára az Eladó akaratától független pénzügyi piaci ingadozásoktól függ, és amelyek az elállási idő alatt bekövetkezhetnek,
    • olyan termék kézbesítése esetében, amely a Vevő kívánsága szerint vagy személyre szabva lett elkészítve,
    • romlandó termékek és olyan termékek szállítása esetében, amelyek a szállítást követően visszafordíthatatlanul összekeveredtek más termékekkel,
    • olyan termékek szállítása zárt csomagolásban, amelyeket a Vevő eltávolított a csomagolásból, és amelyek higiéniai okokból nem küldhetők vissza,
    • hang- vagy képfelvétel vagy számítógépes program szállítása esetében, ha annak eredeti csomagolása megsérült,
    • újságok, folyóiratok vagy magazinok kézbesítése,
    • a digitális tartalom szállítása esetében, kivéve, ha azt kézzelfogható adathordozón adták át, és azt a Vevő előzetes kifejezett hozzájárulásával adták át az elállási határidő lejárta előtt, és az Eladó a szerződés megkötése előtt tájékoztatta a Vevőt arról, hogy ilyen esetben nincs joga elállni a szerződéstől,
    • valamint a Polgári Törvénykönyv 1837. §- ban megadott esetekben.
    1. Az elállási határidő betartása érdekében a Vevőnek az elállási határidőn belül elállási nyilatkozatot kell küldenie.
    2. A szerződéstől való elálláshoz a Vevő az Eladó által biztosított formanyomtatványt használhatja. A Vevőnek az adásvételi szerződéstől való elállást az Eladó jelen Általános Szerződési Feltételekben megadott e-mail címére vagy szállítási címére kell elküldenie. Az Eladó haladéktalanul visszaigazolja a nyomtatvány kézhezvételét a Vevőnek.
    3. A szerződéstől elállt Vevő köteles az árut a szerződéstől való elállástól számított 14 napon belül visszaküldeni az Eladónak. A Vevőt terheli a termék visszaküldési költsége, még abban az esetben is, ha a termék természete miatt a postai szállítás nem lehetséges.
    4. Ha a Vevő eláll a szerződéstől, az Eladó köteles haladéktalanul, de legkésőbb az elállást követő 14 napon belül visszafizetni a Vevőnek a Vevőtől kapott valamennyi pénzt, beleértve a szállítási költségeket is, ugyanilyen módon. Az Eladó csak akkor utalja vissza a Vevőnek más módon a kapott pénzt, ha a Vevő ehhez hozzájárul, és ha nem merülnek fel további költségek.
    5. Ha a Vevő az Eladó által felajánlott legolcsóbb szállítási módtól eltérő szállítási módot választott, az Eladó az áru szállítási költségét a Vevőnek a felajánlott legolcsóbb szállítási módnak megfelelő összegben téríti meg.
    6. Ha a Vevő eláll az adásvételi szerződéstől, akkor az Eladó nem köteles a termék Vevő általi visszaküldésétől hamarabb visszatéríteni a Vevő által kifizetett összeget.
    7. A Vevőnek az árut sértetlenül, használat nélkül, megtisztítva és lehetőleg eredeti csomagolásban kell visszaküldenie az Eladónak. Az Eladó jogosult a termékben esett kár összegének levonására a visszatérítendő vételár összegéből.
    8. Az Eladó jogosult elállni az adásvételi szerződéstől a készlet kiárusítása, az áru elérhetetlensége miatt, vagy ha az áru gyártója, importőre vagy beszállítója beszüntette az áru gyártását vagy importját. Az Eladó haladéktalanul tájékoztatja a Vevőt a megrendelésben megadott e-mail címen keresztül, és a szerződéstől való elállásról szóló értesítéstől számított 14 napon belül a Vevőtől a szerződés alapján kapott teljes vételárat, beleértve a szállítási költséget is, a Vevő által kifizetett vagy meghatározott módon visszautalja.

     

    VII. Hibás teljesítésből eredő jogok

    1. Az Eladó felelősséget vállal, hogy a termék annak átvételekor hibátlan. Az Eladó különösen azért vállal felelősséget, hogy abban a pillanatban, amikor a terméket Vevő átvette:
    • a kiszállított termék azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, amelyekről megállapodtak, ha hiányzik ilyen megállapodás, azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, amelyeket az eladó vagy a gyártó leírt vagy reklámban megjelentetett, vagy amelyeket a Vevő elvárhat, tekintettel a termék jellegére,
    • a termék alkalmas az Eladó által közölt rendeltetési célra, vagy amelyre a terméket általában használják,
    • a termék megfelel a szerződéses vagy a bemutatott minta minőségének, ha a minőséget vagy a bemutatást a szerződéses minta szerint vagy a bemutatódarab alapján határozták meg,
    • a termékek a megfelelő mennyiségben, méretben vagy súlyban vannak, és a termékek megfelelnek a jogszabályokban előírt követelményeknek.
    1. Az Eladónak a hibás teljesítésből eredő kötelezettségei legalább olyan mértékben fennállnak, amilyen mértékben a gyártónak a hibás teljesítésből eredő kötelezettségei fennállnak. Vevő jogosult a hibákból eredő jogai érvényesítésére, amely a fogyasztási cikkben az átvételtől számított huszonnégy (24) hónapon belül jelentkezik.
    2. Ha a termék felhasználhatóságának időtartamát az értékesített terméken, annak csomagolásán, a terméket kísérő használati utasításban vagy a reklámban más jogszabályokkal összhangban tüntetik fel, akkor a minőségi garanciára vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. A minőségi szavatossággal az Eladó kötelezettséget vállal arra, hogy a termék a szavatossági idő alatt alkalmas lesz a megszokott rendeltetési célra történő használatra. Ha a Vevő a termék hibájából eredő reklamációja jogos, akkor a hibás teljesítésből eredő jogok gyakorlásának időszaka vagy a jótállási időszak nem vonatkozik olyan időszakra, amely alatt a Vevő nem használhatja az árut.
    3. Az Általános szerződési feltételek előző bekezdésben szereplő rendelkezéseket nem alkalmazzák azon hibák miatt csökkentett áron értékesített termékekre, a szokásos kopás miatt elkopott termékekre, a használt termékre a használatnak vagy a kopásnak megfelelő hibák mellett, amellyel a termék a Vevő által történő átvételekor rendelkezett, vagy a termék jellegéből ered. A Vevő nem élhet a hibás teljesítésből eredő jogaival, ha a Vevő a termék átvétele előtt tudta, hogy a termék hibákkal rendelkezik, vagy ha Vevő a hibát saját maga idézte elő.
    4. Hiba esetén a Vevő reklamációt nyújthat be az Eladónak és kérheti:
    • a termék cseréjét egy új termékre,
    • a termék javítását,
    • ésszerű kedvezményt a vételárból,
    • az elállást az adásvételi szerződéstől.
    1. A Vevőnek joga van elállni az adásvételi szerződéstől:
    • ha a kézbesített termék lényeges hibával rendelkezik,
    • ha a termék használata nem lehetséges: a hiba ismételt megjelenése vagy a javítás után,
    • ha több hiba is észlelve van.
    1. A lényeges szerződésszegés olyan szerződésszegés, amelyről a szerződést megszegő fél már a szerződés megkötésekor tudott, vagy tudnia kellett, hogy a másik fél nem kötötte volna meg a szerződést, ha előre látta volna a szerződésszegést.
    2. Jelentéktelen szerződésszegésnek minősülő hiba esetén (függetlenül attól, hogy a hiba eltávolítható vagy eltávolíthatatlan) a Vevő jogosult a hiba eltávolítására vagy a vételár ésszerű csökkentésére.
    3. Ha egy javítható hiba a javítást követően ismételten jelentkezik (általában a harmadik reklamáció ugyanazon hiba miatt, vagy a negyedik különböző hibák miatt), vagy az árun nagyobb számú hiba van (általában legalább három hiba egyszerre), a vevőnek joga van a vételárból árengedményt kérni, az árut kicserélni vagy a szerződéstől elállni.
    4. Igényérvényesítéskor a Vevő köteles közölni az Eladóval, hogy milyen jogot választott. Az opció megváltoztatása az Eladó beleegyezése nélkül csak akkor lehetséges, ha a Vevő olyan hiba javítását kérte, amely javíthatatlannak bizonyul. Ha a Vevő nem gyakorolja időben a lényeges szerződésszegésből eredő jogát, ugyanazok a jogok illetik meg, mint a nem lényeges szerződésszegés esetén.
    5. Ha a termék javítása vagy cseréje nem lehetséges, a Vevő a szerződéstől való elálláskor a vételár teljes visszatérítését követelheti.
    6. Ha az Eladó bizonyítja, hogy a Vevő az áru hibájáról az átvétel előtt tudott, vagy azt maga okozta, az Eladó nem köteles a Vevő követelését kielégíteni.
    7. A Vevő nem nyújthat be panaszt az árengedményes termékre olyan hiba miatt, amiért az áru árengedményt kapott.
    8. Az Eladó köteles a reklamációt minden olyan üzletben elfogadni, ahol a reklamáció elfogadása lehetséges, esetleg a székhelyen vagy a telephelyen is. Az Eladó köteles vevőnek írásbeli igazolást adni arról, mikor érvényesítette ezt a jogát, mi a reklamáció tartalma, és a reklamáció ügyintézésének melyik formáját igényli vevő; továbbá a reklamáció ügyintézésének dátumát és módját,beleértve a javítás végrehajtásának dátumát és a javítás idejét, esetleg a reklamáció elutasításának indoklását.
    9. A panaszról az Eladó vagy az általa meghatalmazott munkatárs haladéktalanul, összetett esetekben három munkanapon belül dönt. Ebbe az időbe nem számítódik be a termék vagy a szolgáltatás szerint szükséges idő a hiba szakszerű felmérésére. A reklamációt, beleértve a hibaelhárítást is haladéktalanul, de legkésőbb a reklamáció érvényesítésétől számított 30 napon belül kell rendezni, ha az Eladó a Vevővel más időről nem állapodott meg. Ennek az időtartamnak a hiába lejártát lényeges szerződésszegésnek kell tekinteni, és a Vevőnek joga van elállni az adásvételi szerződéstől. A reklamáció benyújtásának pillanatául azt a pillanatot kell tekinteni, amikor a vevő akaratának kifejezése (a jog gyakorlása a hibás teljesítéstől) az eladóval szemben megtörténik.
    10. Az Eladó írásban értesíti a Vevőt a reklamációs eljárás eredményéről.
    11. Vevő nem élhet a hibás teljesítésből eredő jogaival, ha a Vevő a termék átvétele előtt tudta, hogy a termék hibás, vagy ha a hibáira az átvétel előtt az Eladó megfelelően figyelmeztette.
    12. Indokolt esetben a Vevőnek joga van a reklamációval kapcsolatban tényleges költségek megtérítésre. Ezt a jogot a Vevő az Eladó felé a jótállási idő után egy hónapon belül érvényesítheti.
    13. A panaszkezelési eljárás módját a Vevő választja ki.
    14. A Szerződő felek hibás teljesítésből eredő jogait és kötelezettségeit az általánosan kötelező jogszabályok (különösen a Polgári Törvénykönyv 1914-1925.§-ai, a 2099.-2117.§-ai és a 2161.-2174.§-ai, valamint a fogyasztóvédelemről szóló többször módosított 1992. évi 634. sz. törvény) szabályozzák.
    15. A felek a termékhibákból eredő felelősségével kapcsolatos jogokat és kötelezettséget az Eladó reklamációs rendje szabályozza.

     

    VIII. Kézbesítés

    1. A Szerződő felek minden írásbeli levelezést e-mailben is eljuttathatnak egymáshoz.
    2. A Vevő köteles a levelezést az Eladónak a jelen Általános Szerződési Feltételekben megadott e-mail címre eljuttatni. Az Eladó köteles a levelezést a Vevőnek a jelen Általános Szerződési Feltételekben megadott e-mail címre eljuttatni.

     

    1. Személyes adatok
    1. A velünk való együttműködés során megadott minden információ bizalmas jellegű, és mi úgy is kezeljük. Hacsak Ön nem adja írásos engedélyét, az Ön adatait a szerződés teljesítésén kívül semmilyen más módon nem használjuk fel, kivéve azt az e-mail címet, amelyre kereskedelmi közleményeket küldhetünk Önnek, mivel ezt a törvény lehetővé teszi, kivéve, ha Ön ezt nem utasítja vissza. Ezek a közlemények csak hasonló vagy kapcsolódó árukra vonatkozhatnak, és bármikor leiratkozhat róluk egyszerű módon (levélben, e-mailben vagy a kereskedelmi közleményben található linkre kattintva). Az e-mail címet e célból a felek közötti utolsó szerződés megkötésétől számított 3 évig tároljuk.
    2. Az adatvédelemmel kapcsolatos részletesebb információkért kérjük, olvassa el az Adatvédelmi szabályzatot, amelyet ITT talál

     

    1. Peren kívüli vitarendezés
    1. Az ADR-nek megfelelő Cseh Kereskedelmi Felügyelet (a fogyasztói jogviták peren kívüli rendezése) felel az adásvételi szerződésből eredő fogyasztói jogviták peren kívüli rendezéséért, a felügyelet székhelye 120 00 Prága, Štěpánská 567/15, IČ (cégjegyzékszám): 000 20 869, web oldal: https://adr.coi.cz/cs. A http://ec.europa.eu/consumers/odr internetes címen található on-line vitarendezési platformot az adásvételi szerződés alapján, az Eladó és a Vevő közötti vitás ügyek rendezésére lehet használni.
    2. A 120 00 Cseh Köztársaság, Prága-2, Štěpánská 567/15 székhellyel rendelkező Cseh Köztársaság Európai Fogyasztói Központja, internet elérési címe:http://www.evropskyspotrebitel.cz, az EU parlament és az Európai Tanács 2013. április 21-ei 524/2013 sz. rendelete a fogyasztói viták rendezéséről, valamint a módosított 2006/2004 sz. (ET) és a 2009/22/ES (a fogyasztói jogviták on-line rendezéséről) irányelvek szerint, kapcsolattartó pontként szolgál.
    3. Az eladó a kereskedelmi engedély alapján jogosult az áruk értékesítésére. A kereskedelem ellenőrzését a hatásköre keretében a megfelelő kereskedelmi hivatal látja el. A Cseh Kereskedelmi Ellenőrzési Hatóság többek között felügyeli a fogyasztóvédelemről szóló, módosított 634/1992 sz. törvény betartását.

     

    1. Nyilatkozat informálásról
    1. A Vevő kijelenti, hogy az eladott, hősugárzást kibocsátó termékek (fa égető pákák, pirográf készülékek stb.) használatakor részletesen megismerkedett a használati utasításokkal, és különösen betartja a biztonsági előírásokat:
    • nem hagyja őrizetlenül az elektromos hálózatra csatlakoztatott eszközöket;
    • a terméket olyan hőmérsékleten fogja a dobozban tárolni, amely nem okozhatja más anyagok meggyulladását (az árukat nem gyúlékony dobozban tárolják, gyúlékony anyagoktól teljesen távol tárolják stb.);
    • a Vevő vagy más felhasználó az áruk használata során megfelelő védőfelszerelést használ, hogy megelőzze a sérülést vagy harmadik személyek sérülését;
    • betartani az eladott áruk jellegéből adódó egyéb biztonsági előírásokat.
    1. Abban az esetben, ha a terméket a használati utasítás vagy az általános szerződési feltételek e cikkelyében meghatározott biztonsági elvek megsértésével használják, a Vevő és az Eladó közösen kijelentik, hogy a Vevő egyedül felelős a keletkezett károkért.

     

    XII. Záró rendelkezések

    1. Az Eladó és a Vevő közötti minden megállapodásra a Cseh Köztársaság joga az irányadó. Ha az adásvételi szerződés által létrehozott jogviszony nemzetközi elemet tartalmaz, a felek megállapodnak abban, hogy a viszonyt a Cseh Köztársaság jogszabályai rendezik. Ezzel nem érintik fogyasztó általánosan kötelező jogszabályokból eredő jogait.
    2. A Polgári Törvénykönyv 1826. § 1.fejezet e.) bekezdésének értelmében az Eladó semmilyen magatartási kódexszel nem kötődik a Vevőhöz.
    3. Az Eladó weboldalának minden joga, különösen a tartalom szerzői joga, beleértve az oldal elrendezését, a fényképeket, filmeket, grafikákat, védjegyeket, logókat és egyéb tartalmakat és elemeket, az Eladót illeti. Tilos a honlapot vagy annak bármely részét az Eladó hozzájárulása nélkül másolni, módosítani vagy más módon felhasználni.
    4. Az Eladó nem vállal felelősséget a web áruházba harmadik fél által történő beavatkozásból vagy annak rendeltetésellenes használatából eredő hibákért. A Vevő a webáruház használata során nem alkalmazhat olyan eljárásokat, amelyek negatívan befolyásolhatják annak működését, és nem végezhet olyan tevékenységet, amely lehetővé teszi számára vagy harmadik személyeknek, hogy a webáruház szoftverét vagy egyéb összetevőit jogosulatlanul befolyásolják vagy használják, és a web áruházat vagy annak részeit vagy szoftverét a céljával vagy rendeltetésével ellentétes módon használják.
    5. A Vevő a polgári törvénykönyv 1765. §-ának 2. bekezdése értelmében vállalja a körülmények megváltozásának kockázatát.
    6. Az adásvételi szerződést és a kereskedelmi feltételeket az Eladó elektronikus formában tárolja, ami nem érhető el.
    7. Az Eladó módosíthatja vagy ki is egészítheti az üzleti feltételeket. Ez a rendelkezés nincs kihatással azokra a jogokra és kötelességekre, amelyek az üzleti feltételek korábbi változatának hatálya során léptek fel.
    8. Az Általános szerződési feltételek melléklete az Adásvételtől való elállás formanyomtatvány.

     

    A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: http://www.bekeltetes.hu

    Ezek az Általános szerződési feltételek 2020.12.01-től érvényesek.